Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) Układ paliwowy i wtryskowy w silniku diesla 136 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek1406

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Broaryd
Posiadane auto: Mazda 6, hatchback, 2,0 diesel, 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2012, 20:21
Temat postu:

Układ paliwowy i wtryskowy w silniku diesla 136 KM


Witam!
Dołączyłem do tego forum ponieważ chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi na temat problemów z układem paliwowym i wtryskowym w mojej maździe 6 (diesel, 2003 rok, 210000km).
Od dłuższego czasu moje auto ma jakby mniej mocy w dolnym zakresie obrotów, do tego kopci na czarno przy wciskaniu pedału gazu, po przekroczeniu 2 tyś. obrotów i po załączeniu turbiny znika dym i auto jest zdecydowanie żwawsze. Kolejnym dziwnym zjawiskiem jest klekot w komorze silnika słyszalny najbardziej przy przyspieszaniu na piątym biegu ze stosunkowo niskiej prędkości(od 80km/h). Bywa tak że po puszczeniu pedału gazu i jego ponownym wciśnięciu dźwięk ten przestaje być słyszalny. Średnie spalanie w aucie dość mocno wzrosło.
Moim podejrzeniem byłą jakaś awaria wtrysku (wspomnę tylko, że filtr paliwa wymieniam średnio co 10 - 12 tyś km razem z olejem i filtrem oleju), kiedy pojechałem na diagnostykę komputerową, komputer wskazał błąd "nieszczelność układu paliwowego", nikt niestety nie potrafił mi powiedzieć co ten błąd oznacza (nie był to serwis mazdy).
Czy jest możliwe, że to awaria wtrysków? Może zbyt duża dawka podawanego paliwa? Jeśli tak to jaka powinna być i czy jest możliwość jej ustawienia w warsztacie dysponującym komputerem diagnostycznym?
Bardzo proszę o poradę i opinie na temat tego problemu. Z góry dziękuję za odpowiedź!
Powrót do góry
gadu-gadu
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Sob 12 Maj 2012, 21:04
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Układ paliwowy i wtryskowy w silniku diesla 136 KM


Zdecydowanie uszkodzony oring[ orginaly dostaniesz w Agromie] na zaworze SCV lub sam zawór [nowy kosztuje ok 480 zł] element awaryjny w99% przypadków 1% to przebita opona . Jest wkręcony przy pompie paliwa na dwie śruby imbusowe 6 mm. Możesz go wykręcić zdjąc wymienić oring lub całkowicie wymienic na inny. . Operacja nie wymaga adaptacji . No chyba ze Felek ze stodoly dorobi do awarii swoją teorię i zacznie sie dojenie frajera.Wymagana jest dobra jakość paliwa.
Powrót do góry
piotrek1406

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Broaryd
Posiadane auto: Mazda 6, hatchback, 2,0 diesel, 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lip 2012, 22:53
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Układ paliwowy i wtryskowy w silniku diesla 136 KM


Witam ponownie!
Po dłuższym czasie chce wrócić do problemu który opisywałem. Wymiana zaworu SCV nic nie dała, auto dalej dziwnie "klekocze" w pewnym zakresie prędkości i obrotów, nie ustało dymienie i nadal nie ma optymalnej mocy, pali za to jak smok... Kolejnym objawem, o którym być może nie wspomniałem są podwyższone obroty po przejechaniu np. kilku km i wciśnięciu sprzęgła wskazówka obrotmierza przez dłuższą chwile utrzymuje się na poziomie 1000 obrotów na minute. Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny problemu...
Pytanie na marginesie, czy w tym modelu mazdy (6, rok 2003, 2,0 diesel 136km) montowany był jakiś rodzaj filtra cząstek stałych?
Z góry dziękuję za pomoc i rady!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

Mazda6

59 900

2016r.

185 000 km

mazowieckie

MazdaCX-5

92 500

2018r.

88 000 km

pomorskie

MazdaCX-5

92 900

2017r.

126 000 km

wielkopolskie

Mazda2

48 990

2016r.

57 000 km

śląskie

MazdaCX-3

67 300

2017r.

76 113 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System