Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 323 ) hamulce mazda 323f bj. 2001 rok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gdziekiedy

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKOW
Posiadane auto: MAZDA323F 1.6 BJ
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 18:45
Temat postu:

hamulce mazda 323f bj. 2001 rok


Witam. Problem nastepujacy. Zdemontowalem klocki ze szczek hamulcowych w mazdzie bj (tyl) 1.6poj 2001.Jeden z nich mi sie wczesniej zablokowal i przezgrzal tarcze. Postanowilem wymienic tarcze i klocki ale za chiny ludowe nie jestem w stanie wepchnac oba tloczki z powrotem. smarowalem itd.. nie dalo rady.

Dodam ze wczesniej piszczaly mi klocki z przodu, przezgrzewajac kola i mechanicy wymienili cale szczeki na nowe, kosztowalo mnie to fortune.
Auto stoi pod domem bez klockow.

PS.Wczesniej mialem seata i tloczek luzno chodzil, wymiana klockow byla bezproblemowa, w mazdzie tloczek ma inny ksztalt i nie jest pusty w srodku, ma jakby dwa wglebienia... jakby do klucza, jeden ze znajomych mi zasugerowal , ze mozliwe jest ze w przypadku mazdy trzeba tloczki przekrecic aby powrocily do normalnego stanu. czy to prawda. przosze o porade.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 19:04
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) hamulce mazda 323f bj. 2001 rok


Tloki sa zapewne wkrecane.musisz jednoczesnie wkrecac tlok i dociskac.jezeli niemasz specjalnego narzedzia to mozesz ewentualnie uzyc obceg zwracajac uwage zeby nieuszkodzic tloki,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
gdziekiedy

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKOW
Posiadane auto: MAZDA323F 1.6 BJ
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Wrz 2010, 22:14
Temat postu:

dziekuje


wlasciwie to zanim przeczytalem twaja odpowiedz postanowilem rozkrecic kolo poraz kolejny i zobaczyc czy da rade to obrocic...i dalo rade. tyle ze nie dalem rady wpasowac klockow, musze je odrobine przyciac bo sa za duze ze 2 - 1 milimetr. tak czy siak bardzo dziekuje za szybka odpowiedz i za trafnosc uwagi. czy klocki powinny wchodzic luzno czy na chama jak to bylo u mnie poprzednim razem?


Auto kupilem rok temu, na dzien dobry musialem zmienic szczeki w prawym przednim hamulcu (wlasciwie tego samego dnia) miesiac pozniej poszedl kolejny na przodzie...do wymiany.
Jedna z tarcz w tyle byla juz wowczas przegrzana (czerwona) a kolejna wydawala sie ok.
Od tego dnia przejechalem tak 70 tysiecy kilometrow, no i skonczyly sie klocki na tyle. Po rozkreceniu ich zauwazylem ze w lewym hamulcu jeden klocek jest jak nowy a drugi totalnie zurzyty( zapewne z powodu faktu ze mi sie raz zablokowaly na autostradzie), w prawym tylnim obie sa jak nowe. troche dziwne...bo przejechalem duzo.
po rozmontowaniu hamulcow zauwazylem ze klocki byly bardzo zaklinowane wewnatrz szczek! czy one powinny byc odrobine luzne podczas dopasywania ich (montowania)?
Powrót do góry
Piotr1978A

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mazda 626
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 19 Paź 2010, 18:54
Temat postu:

klocki


Co do klockow to moim zdaniem powinny miec troche luzu ze wzgledu na to aby mogly powrocic do stanu przed hamowaniem, takie sprezyste blaszki lub podkladki sa na zacisku i one sa odpowiedzialene za to aby klocek nie dostawal caly czas do tarczy.
Mialem kilka samochodow z hamulcami tarczowymi i luz zawsze zstawialem i nie bylo problemu.
Co do przycinania klockow to moze raczej przeczysc szczeliny tam gdzie wklada sie klocki - ja najpierw to robilem i pasowaly, (chyba ze kupiles nie takie jak do twojego rocznika),
Mam nadzieje ze co nie co rozjasnilo ci to co napisalem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 323 »

Opinie o samochodach Mazda 323 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne


MazdaCX-5

57 900

2015r.

181 249 km

mazowieckie

Mazda3

44 990

2015r.

169 000 km

śląskie

Mazda6

52 900

2013r.

157 000 km

mazowieckie

Mazda2

16 900

2009r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

MazdaCX-3

66 800

2018r.

133 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System