Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal.mieczkowski

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2007, 00:03
Temat postu:

moja mazda gasnie


witam!!
mam problem z mazda 6 2004 rok 2,0 diesel 120 KM
na wolnych obrotach auto gasnie, nie raz podczas jazdy traci moc..
komputer nie pokazuje ani jednego bledu..
moze ktos mial podobny przypadek??
pozdr i czekam na jakies podpowiedzi
Michal
Powrót do góry
Picek

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2007, 15:49
Temat postu:

moja Mazda też gaśnie


Mam taki sam problem jak ty.Jak już wiesz o co chodzi, daj znać.Pozdrowienia.
Powrót do góry
daniost

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2007, 23:21
Temat postu:

Mazda - gaśnie


Problemem może być filtr paliwa lub powietrza, napisałeś że komputer nie pokazuje żadnego błędu ale nie napisałeś który komputer (pokładowy czy jakiś interfejs diagnostyczny)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Koszel Waldemar

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: mazda6 2003 2l
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2009, 16:31
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


miałem taki sam problem.zmień paliwo na ON verva i tankuj tylko w stacjach orlenowskich-ja tak zrobiłem i nie mam problemu
_________________
Waldemar
Powrót do góry
voltek

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 D Kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


Nie bardzo wiem jakie ma znaczenie rodzaj paliwa jakie się leje do baku.
Czy któryś z kolegów wie skąd stacje benzynowe biorą paliwo?
Wystarczy podjechać do pierwszej lepszej rozlewni paliw i zobaczyć jakie cysterny stoją w kolejce : Orlen, Statoil, Neste,.. i wiele innych
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 22:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
melass

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Mazda 6 2.0D TS 136 KM 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 13:57
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


Jak dla mnie masz padnięty zawór SCV
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
gadżecik

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ignaców
Posiadane auto: mazda 6 liftback
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


też myślę że to zawór SCV
Powrót do góry
jozek1957

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): susz
Posiadane auto: mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 20:10
Temat postu:

gasnie mazda 6


Mam mazde 6 z2004 roku i miałem ten sam problem gasła mi na zimnym silniku ale pod koniec i na ciepłym jeżdziłem po mechanikach i tylko mie kasowali za podłączenie komputera który nie pokazywał żadnej usterki. troszkę pogrzebali i rozkładają ręce bez rezultatu i kasa bo oni coś robili.Przeczytałem na forum że to zawór scv ,postanowiłem kupić ten zawór który kosztuje 610 zł z przesyłką założyłem go sam jeżdżę od tygodnia i jestem zadowolony z tej decyzji..Madzia pali na dotyk bez problemu i nie gaśnie pracuje na równych obrotach..
Powrót do góry
scotti3

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 CiTD 121KM, 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 23:13
Temat postu:

Mazda gaśnie


Witam
Jestem właścicielem Mazdy 6 2,0 Cidt 121KM rocznik 2003r. i od niedawna pojawił się problem z tym ze przy niskich temperaturach takich jak teraz czyli poniżej -3 stopni mazda pomimo bezproblemowego odpalenia po chwili gaśnie. Wygląda to tak jakby nie dostawał silnik paliwa, gdyż jak włączyłem webasto tak samo sie dzieje - czyli nie może to być jakaś lipa w silniku gdyż webasto ma swój silnik. Telefonicznie od mechanika usłyszałem ze może to przez zapchane sitko w zbiorniku i pojechałem do innego speca i faktycznie sitko podobno było zawalone tak jakby szlam jakiś na tym był czy coś w tym stylu - wyczyścił ale niestety nie sprawdził filtru paliwa a co za tym idzie nie wymienił go w razie takiej potrzeby, bo jak stwierdził skoro sitko wyczyścił to filtr zawsze można wymienić Smile
Odebrałem od niego auto i spokojnie bez problemów wróciłem do domu. dzisiaj poszedłem na parking odśnieżyć stanowisko i przepalić Mazdę a tu znowu przy temp. -12 stopni powrót do tego samego. Napewno sprawdzę filtr i jeśli jest już z nim lipa to wymienię a wtedy zobaczę, ale w razie gdyby to nie przyniosło efektu to prosiłbym osobę/y mającą taki problem już za sobą jak ewentualnie to mozna rozwiązać

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam


ps. apropos paliw to miałem do czynienia na początku roku z gościem od kontroli jakości paliw na stacjach i ORLEN on odradzał bo jak mówił nie było tygodnia gdzie na stacji Orlen paliwa nie były chrzczone tzn. zamiast 95 oktanów było 88 a zamiast 98 było 90
Powrót do góry
tomos1989

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mazda6 2,0 diesel 136km 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 14:20
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


ja miałem ten sam problem. u mnie nie był to zawór SCV a regulator ciśnienia pompy. Taką część można kupić jedynie w serwisie mazdy. w Bielsku kosztuje 900zl;/ całościowo z diagnoza i robota wychodzi 1100zl ale chociaż jeździ jak należy
Powrót do góry
gadu-gadu
kubecki1

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Mazda 6 2.0d 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


witam czas od ostatniej dyskusji minął długi ale czy kolega "scotti3" poradził sobie z problemem, bo u mnie niestety po mrozach ok.-15stop. C stało się to samo. Auto odpala pochodzi jakieś 2-3min i gaśnie po ponownym odpaleniu gaśnie częściej po kilku kilkunastu sekundach. Nie wiem co robić. Filtr paliwa wymieniłem ale nie wiem jak się zabrać za oczyszczenie smoka w zbiorniku bo podejrzewam że na tej drodze coś jest nie tak. Zauważyłem że wraz z wahaniami obrotów tuż przed zgaśnięciem dziwnie też zachowuje się webasto tak jakby przerywało -co robić????
_________________
kuba/ostrowiec
Powrót do góry
uczen111

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mazda 6,2006,2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 11:17
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


kubecki1 napisał:
witam czas od ostatniej dyskusji minął długi ale czy kolega "scotti3" poradził sobie z problemem, bo u mnie niestety po mrozach ok.-15stop. C stało się to samo. Auto odpala pochodzi jakieś 2-3min i gaśnie po ponownym odpaleniu gaśnie częściej po kilku kilkunastu sekundach. Nie wiem co robić. Filtr paliwa wymieniłem ale nie wiem jak się zabrać za oczyszczenie smoka w zbiorniku bo podejrzewam że na tej drodze coś jest nie tak. Zauważyłem że wraz z wahaniami obrotów tuż przed zgaśnięciem dziwnie też zachowuje się webasto tak jakby przerywało -co robić????



Wityam . Mama dokładnie ten sam problem .Pomóżcie proszę bo jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodową a nie chce żeby jakiś mechanik mnie naciągnął.
Powrót do góry
katbardaro

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: MAZDA MPV 2,0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 01:02
Temat postu:

gaśnie silnik mazda mpv 2,0d


Mam podobny problem tzn. mazda mpv 2,0d z 2004, przebieg 120000km, od jakiegoś czasu zdarzało się, że po wyjechaniu z garażu zanim zamknąłem garaż auto gasło. Przy -18*C po przejechaniu ok 100m silnik zgasł i na lawecie odstawiłem auto do mechanika. Wymieniłem olej filtry i kpl. rozrząd. Mechanik polecił mi zatankować 2 L E 98 i do pełna lepszego ON. Po przejechaniu ok. 100km zapaliła się kontrolka wody w filtrze paliwa - mechanik ręcznie usunął wodę z filtra. Jakiś czas był spokój i zaczął się problem na poważnie: silnik zgasł, długo nie mogłem odpalić. Jak już odpaliłem, od razu silnik gasł- jak dodałem gazu na obroty wchodził, a na wolnych obrotach od razu gaśnie. Proszę o radę- jak rozwiązać problem?
Powrót do góry
katbardaro

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: MAZDA MPV 2,0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 20:55
Temat postu:

Re: gaśnie silnik mazda mpv 2,0d


katbardaro napisał:
Mam podobny problem tzn. mazda mpv 2,0d z 2004, przebieg 120000km, od jakiegoś czasu zdarzało się, że po wyjechaniu z garażu zanim zamknąłem garaż auto gasło. Przy -18*C po przejechaniu ok 100m silnik zgasł i na lawecie odstawiłem auto do mechanika. Wymieniłem olej filtry i kpl. rozrząd. Mechanik polecił mi zatankować 2 L E 98 i do pełna lepszego ON. Po przejechaniu ok. 100km zapaliła się kontrolka wody w filtrze paliwa - mechanik ręcznie usunął wodę z filtra. Jakiś czas był spokój i zaczął się problem na poważnie: silnik zgasł, długo nie mogłem odpalić. Jak już odpaliłem, od razu silnik gasł- jak dodałem gazu na obroty wchodził, a na wolnych obrotach od razu gaśnie. Proszę o radę- jak rozwiązać problem?
Very Happy Very Happy ...wezwałem pomoc drogową, przyjechał gość i ku mojemu zdziwieniu zamiast brać mazdę na lawetę kazał otworzyć maskę. Swoim działaniem uruchomił silnik. Polecił mi mechanika (Gaj k/Krakowa). Jechałem o własnych siłach ( silnik miał problemy z mocą powyżej 2000obr/min. Dojechałem na miejsce do mechanika, po przesłuchaniu mnie na temat problemu z autem i przeglądnięciu silnika, wymienił zawór SCV - silnik nabrał mocy, pali na "tyk" cały ten zabieg kosztował mnie 400,00PLN. Polecam tego mechanika.
W/w dot. MAZDY MPV.
Powrót do góry
griha24

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): k-kozle
Posiadane auto: mazda 6, 2.3benzyna,2003rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 12:56
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


witam,mam pytanko,w mijej mazdzie przewarznie z rana jak jest jeszcze chlodnne powietrze skacza obroty,a dokladnie ,,dusi sie,,podejrzewam przeplywomierz powietrza ale nie jestem pewien,prosze o pomoc Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

Mazda3

49 900

2015r.

116 606 km

łódzkie

Mazda6

52 900

2013r.

157 000 km

mazowieckie

Mazda2

19 700

2009r.

127 000 km

mazowieckie

Mazda5

36 900

2014r.

169 000 km

małopolskie

MazdaCX-5

44 900

2012r.

260 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System