Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal.mieczkowski

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2007, 00:03
Temat postu:

moja mazda gasnie


witam!!
mam problem z mazda 6 2004 rok 2,0 diesel 120 KM
na wolnych obrotach auto gasnie, nie raz podczas jazdy traci moc..
komputer nie pokazuje ani jednego bledu..
moze ktos mial podobny przypadek??
pozdr i czekam na jakies podpowiedzi
Michal
Powrót do góry
Picek

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2007, 15:49
Temat postu:

moja Mazda też gaśnie


Mam taki sam problem jak ty.Jak już wiesz o co chodzi, daj znać.Pozdrowienia.
Powrót do góry
daniost

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2007, 23:21
Temat postu:

Mazda - gaśnie


Problemem może być filtr paliwa lub powietrza, napisałeś że komputer nie pokazuje żadnego błędu ale nie napisałeś który komputer (pokładowy czy jakiś interfejs diagnostyczny)
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Koszel Waldemar

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2

Posiadane auto: mazda6 2003 2l
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Kwi 2009, 16:31
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


miałem taki sam problem.zmień paliwo na ON verva i tankuj tylko w stacjach orlenowskich-ja tak zrobiłem i nie mam problemu
_________________
Waldemar
Powrót do góry
voltek

Czytelnik



Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 D Kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


Nie bardzo wiem jakie ma znaczenie rodzaj paliwa jakie się leje do baku.
Czy któryś z kolegów wie skąd stacje benzynowe biorą paliwo?
Wystarczy podjechać do pierwszej lepszej rozlewni paliw i zobaczyć jakie cysterny stoją w kolejce : Orlen, Statoil, Neste,.. i wiele innych
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 22:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
melass

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Mazda 6 2.0D TS 136 KM 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 13:57
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


Jak dla mnie masz padnięty zawór SCV
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
gadżecik

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): ignaców
Posiadane auto: mazda 6 liftback
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


też myślę że to zawór SCV
Powrót do góry
jozek1957

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): susz
Posiadane auto: mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 20:10
Temat postu:

gasnie mazda 6


Mam mazde 6 z2004 roku i miałem ten sam problem gasła mi na zimnym silniku ale pod koniec i na ciepłym jeżdziłem po mechanikach i tylko mie kasowali za podłączenie komputera który nie pokazywał żadnej usterki. troszkę pogrzebali i rozkładają ręce bez rezultatu i kasa bo oni coś robili.Przeczytałem na forum że to zawór scv ,postanowiłem kupić ten zawór który kosztuje 610 zł z przesyłką założyłem go sam jeżdżę od tygodnia i jestem zadowolony z tej decyzji..Madzia pali na dotyk bez problemu i nie gaśnie pracuje na równych obrotach..
Powrót do góry
scotti3

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 CiTD 121KM, 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 23:13
Temat postu:

Mazda gaśnie


Witam
Jestem właścicielem Mazdy 6 2,0 Cidt 121KM rocznik 2003r. i od niedawna pojawił się problem z tym ze przy niskich temperaturach takich jak teraz czyli poniżej -3 stopni mazda pomimo bezproblemowego odpalenia po chwili gaśnie. Wygląda to tak jakby nie dostawał silnik paliwa, gdyż jak włączyłem webasto tak samo sie dzieje - czyli nie może to być jakaś lipa w silniku gdyż webasto ma swój silnik. Telefonicznie od mechanika usłyszałem ze może to przez zapchane sitko w zbiorniku i pojechałem do innego speca i faktycznie sitko podobno było zawalone tak jakby szlam jakiś na tym był czy coś w tym stylu - wyczyścił ale niestety nie sprawdził filtru paliwa a co za tym idzie nie wymienił go w razie takiej potrzeby, bo jak stwierdził skoro sitko wyczyścił to filtr zawsze można wymienić Smile
Odebrałem od niego auto i spokojnie bez problemów wróciłem do domu. dzisiaj poszedłem na parking odśnieżyć stanowisko i przepalić Mazdę a tu znowu przy temp. -12 stopni powrót do tego samego. Napewno sprawdzę filtr i jeśli jest już z nim lipa to wymienię a wtedy zobaczę, ale w razie gdyby to nie przyniosło efektu to prosiłbym osobę/y mającą taki problem już za sobą jak ewentualnie to mozna rozwiązać

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam


ps. apropos paliw to miałem do czynienia na początku roku z gościem od kontroli jakości paliw na stacjach i ORLEN on odradzał bo jak mówił nie było tygodnia gdzie na stacji Orlen paliwa nie były chrzczone tzn. zamiast 95 oktanów było 88 a zamiast 98 było 90
Powrót do góry
tomos1989

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mazda6 2,0 diesel 136km 2003r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 14:20
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


ja miałem ten sam problem. u mnie nie był to zawór SCV a regulator ciśnienia pompy. Taką część można kupić jedynie w serwisie mazdy. w Bielsku kosztuje 900zl;/ całościowo z diagnoza i robota wychodzi 1100zl ale chociaż jeździ jak należy
Powrót do góry
gadu-gadu
kubecki1

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Św.
Posiadane auto: Mazda 6 2.0d 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 23:48
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


witam czas od ostatniej dyskusji minął długi ale czy kolega "scotti3" poradził sobie z problemem, bo u mnie niestety po mrozach ok.-15stop. C stało się to samo. Auto odpala pochodzi jakieś 2-3min i gaśnie po ponownym odpaleniu gaśnie częściej po kilku kilkunastu sekundach. Nie wiem co robić. Filtr paliwa wymieniłem ale nie wiem jak się zabrać za oczyszczenie smoka w zbiorniku bo podejrzewam że na tej drodze coś jest nie tak. Zauważyłem że wraz z wahaniami obrotów tuż przed zgaśnięciem dziwnie też zachowuje się webasto tak jakby przerywało -co robić????
_________________
kuba/ostrowiec
Powrót do góry
uczen111

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mazda 6,2006,2.0 diesel
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2012, 11:17
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


kubecki1 napisał:
witam czas od ostatniej dyskusji minął długi ale czy kolega "scotti3" poradził sobie z problemem, bo u mnie niestety po mrozach ok.-15stop. C stało się to samo. Auto odpala pochodzi jakieś 2-3min i gaśnie po ponownym odpaleniu gaśnie częściej po kilku kilkunastu sekundach. Nie wiem co robić. Filtr paliwa wymieniłem ale nie wiem jak się zabrać za oczyszczenie smoka w zbiorniku bo podejrzewam że na tej drodze coś jest nie tak. Zauważyłem że wraz z wahaniami obrotów tuż przed zgaśnięciem dziwnie też zachowuje się webasto tak jakby przerywało -co robić????



Wityam . Mama dokładnie ten sam problem .Pomóżcie proszę bo jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodową a nie chce żeby jakiś mechanik mnie naciągnął.
Powrót do góry
katbardaro

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: MAZDA MPV 2,0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 01:02
Temat postu:

gaśnie silnik mazda mpv 2,0d


Mam podobny problem tzn. mazda mpv 2,0d z 2004, przebieg 120000km, od jakiegoś czasu zdarzało się, że po wyjechaniu z garażu zanim zamknąłem garaż auto gasło. Przy -18*C po przejechaniu ok 100m silnik zgasł i na lawecie odstawiłem auto do mechanika. Wymieniłem olej filtry i kpl. rozrząd. Mechanik polecił mi zatankować 2 L E 98 i do pełna lepszego ON. Po przejechaniu ok. 100km zapaliła się kontrolka wody w filtrze paliwa - mechanik ręcznie usunął wodę z filtra. Jakiś czas był spokój i zaczął się problem na poważnie: silnik zgasł, długo nie mogłem odpalić. Jak już odpaliłem, od razu silnik gasł- jak dodałem gazu na obroty wchodził, a na wolnych obrotach od razu gaśnie. Proszę o radę- jak rozwiązać problem?
Powrót do góry
katbardaro

Czytelnik



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKÓW
Posiadane auto: MAZDA MPV 2,0D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Mar 2012, 20:55
Temat postu:

Re: gaśnie silnik mazda mpv 2,0d


katbardaro napisał:
Mam podobny problem tzn. mazda mpv 2,0d z 2004, przebieg 120000km, od jakiegoś czasu zdarzało się, że po wyjechaniu z garażu zanim zamknąłem garaż auto gasło. Przy -18*C po przejechaniu ok 100m silnik zgasł i na lawecie odstawiłem auto do mechanika. Wymieniłem olej filtry i kpl. rozrząd. Mechanik polecił mi zatankować 2 L E 98 i do pełna lepszego ON. Po przejechaniu ok. 100km zapaliła się kontrolka wody w filtrze paliwa - mechanik ręcznie usunął wodę z filtra. Jakiś czas był spokój i zaczął się problem na poważnie: silnik zgasł, długo nie mogłem odpalić. Jak już odpaliłem, od razu silnik gasł- jak dodałem gazu na obroty wchodził, a na wolnych obrotach od razu gaśnie. Proszę o radę- jak rozwiązać problem?
Very Happy Very Happy ...wezwałem pomoc drogową, przyjechał gość i ku mojemu zdziwieniu zamiast brać mazdę na lawetę kazał otworzyć maskę. Swoim działaniem uruchomił silnik. Polecił mi mechanika (Gaj k/Krakowa). Jechałem o własnych siłach ( silnik miał problemy z mocą powyżej 2000obr/min. Dojechałem na miejsce do mechanika, po przesłuchaniu mnie na temat problemu z autem i przeglądnięciu silnika, wymienił zawór SCV - silnik nabrał mocy, pali na "tyk" cały ten zabieg kosztował mnie 400,00PLN. Polecam tego mechanika.
W/w dot. MAZDY MPV.
Powrót do góry
griha24

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): k-kozle
Posiadane auto: mazda 6, 2.3benzyna,2003rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2012, 12:56
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) moja mazda gasnie


witam,mam pytanko,w mijej mazdzie przewarznie z rana jak jest jeszcze chlodnne powietrze skacza obroty,a dokladnie ,,dusi sie,,podejrzewam przeplywomierz powietrza ale nie jestem pewien,prosze o pomoc Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

MazdaTribute

15 900

2004r.

225 780 km

mazowieckie

Mazda6

84 900

2017r.

82 000 km

śląskie

MazdaCX-5

44 900

2012r.

260 000 km

lubelskie

Mazda6

55 900

2014r.

202 800 km

lubelskie

MazdaCX-5

105 000

2017r.

29 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System