Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 323 ) Mazda 323F - włamanie a błąd silnika i niedziałający pilot



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
margareth

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Mazda 323F
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2015, 23:15
Temat postu:

Mazda 323F - włamanie a błąd silnika i niedziałający pilot


Witam Was serdecznie,

z racji tego, że to moje pierwsze mazdowe autko oraz z uwagi na brak totalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania elektryki w aucie mam pytanie.

Parę dni temu włamano mi się do auta - zbita szyba, skradzione radio i kilka innych mniej istotnych rzeczy.
Z racji tego, że podeszłam do samochodu od strony niezbitej szyby (kradzież była od strony pasażera, stąd nie zauważyłam na pierwszy rzut), nie zauważyłam włamania. Usiłowałam otworzyć auto pilotem centralnego zamka i zorientowałam się, że ten nie reaguje. Po chwili okazało się, że po drugiej stronie zbita jest przednia szyba pasażera i skradzione radio (kable ucięte, wywalone na wierzch, nie wypięte z kostki).
Samochód otworzyłam z kluczyka i od razu odstawiłam do wstawienia szyby, co zostało już załatwione. Jednakże od tamtego czasu pali mi się pomarańczowa kontrolka błędu silnika oraz nie reaguje pilot centralnego zamka. Dodam iż pilota nie montowałam dodatkowo, myślę, że był fabryczny - ale nie dam się za to zabić, bo auto kupiłam używane, sprowadzane z Niemiec.

Moje pytanie nasuwa się jedno... czy błąd silnika może wiązać się z wspomnianą kradziężą? Np. z faktem, że zostały poucinane kable? Dodam, że na zegarku elektronicznym nad radiem nie wyświetla się godzina, więc faktycznie coś jest na rzeczy. Również pilot - czy brak jego działania może wynikać z tego, że okablowanie jest powiązane z centralką pilota czy to zwykły zbieg okoliczności i padła najprawdopodobniej bateria?

Oczywiście podjadę do mechanika, celem podłączenia auta do komputera, ale będę mieć taką możliwość dopiero za parę dni, a trochę mnie ten temat martwi. Nie wiem jakie praktyki mają złodzieje i czy może przypadkowo lub celowo uszkodzili coś jeszcze?

Jeśli ktoś orientuje się w temacie i chociaż po części mógłby odpowiedzieć na powyższe pytania - będę mega wdzięczna! Smile

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 323 »

Opinie o samochodach Mazda 323 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne


MazdaCX-5

44 900

2012r.

260 000 km

lubelskie

MazdaCX-3

69 900

2016r.

81 000 km

wielkopolskie

MazdaTribute

15 900

2004r.

225 780 km

mazowieckie

Mazda2

19 700

2009r.

127 000 km

mazowieckie

MazdaCX-3

58 800

2017r.

131 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System