Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) Relaksujacy temat.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BLANCO

Czytelnik



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Yeles-Toledo
Posiadane auto: mazda6-combi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 17:21
Temat postu:

Relaksujacy temat.


witam wszystkich widac ze nie ma chetnych zeby mowic o swoich Mazdach.to sa bardzo przyzwoite samochody.Ja osobiscie mam 6-tke i jestem zadowolony.Dobrze,ma swoje wady,ale ktore auto nie ma.Nie
moge zbyt duzo powiedziec poniewaz to moja pierwsza Mazda.
Chcialbym poczytac innych opinii,wiec piszcie panowie.Pozdrawiam[/b]
Powrót do góry
skype status
Promotor6

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Mazda6 2.0CITD kombi 136km 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 11:03
Temat postu:

Mazda 6 2.0 CITD 100KW/136KM 2005r


Witam serdecznie!Od tego roku w rodzinie pojawiła się kolejna mazda.Tym razem "6".Poprzednio mazda 626 2.0 100kw/136km 1997r- (hatchback). Mazda 626,jeśli chodzi o silnik,to była prawdziwa "pszczółka ".Niestety "rozstaliśmy się" przedwcześnie po prawie 8-miu wspólnych latach.Mazda z niewyjaśnionych przyczyn zapaliła się(pożar powstał w komorze silnika,prawdopodobnie zwarcie instalacji alarmowej).I tu takie ostrzeżenie dla Kolegów posiadaczy tego modelu 626: specjalista wezwany na miejsce potwierdził,że to nie pierwszy taki przypadek w tym modelu o którym dowiedział się w ostatnim czasie.

I tak rozpoczęły się poszukiwania nowego auta.W zamiarze był zakup w nadchodzącym 2010 roku Toyoty Camry w aktualnej "budzie" z 2006/2007 roku.
Jednak niespodziewana sytuacja i brak jeszcze takich środków na koncie sprawiły,że poszukiwania skierowały się w inną stronę: Nissan Primera(hatchback, tylko czarna),Mazda 6(hatbchback,combi),Volvo S80 od 2003 i Saab 93 Aero od 2003.

Wygrała "6". Very Happy Very Happy
Autko wspaniałe.A poszukiwania trwały 6 m-cy.Bardzo trudno jest kupić zadbany model tego auta z rzeczywistym przebiegiem.Wcześniej sprawdzana była inna mazda "6"w ASO w Łysomicach/Torunia.Samochód był z 2003 roku.Przebieg niby 103 tys km.Auto sprowadzone.Okazało się(wykazał komputer),że już w 2006 roku auto miało przebieg 98,5 tys km.Cału prawy bok i maska była lakierowana,rozrząd do wymiany, wszystkie 4 opony(z "bąblami) do wymiany.Ogółem mazda miała najechane grubo ponad 200 tys km.
Także uważać przy każdym zakupie.Lepiej jest wydać trochę,poszukać i naprawdę pocieszyć się autem.

Tak jest z tym egzemplarzem.Pełne wyposażenie oprócz nawigacji.Ma za to webasto.Oczywiście przed zakupem sprawdzone w ASO.Kolegom z serwisu "świeciły" się oczy na widok tego auta.Dodatkowo piękny i jedyny taki kolor,heban-metalic(jest stosowany w najnowszych modelach).Najlepiej jest odrazu odłączyć spryskiwacze reflektorów(jeśli są xenony),bo płynu starczy na chwilę,a i tak wszystko pod ciśnieniem idzie na dach.
Spalanie rewelacyjne!!!!.Ostatnio zrobiłem małą trasę 400km9 w tym trochę po mieście) i spalanie średnie wyniosło 5.3 ON/100KM
Dynamika znakomita.Nic więcej nie potrzeba."Idzie równo" i nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzeniem.Zawieszenie świetne tak jak i komfort jazdy.
Bagażnik ogromny.Dodatkowo można "położyć tylne fotele".
Auto całkowicie na plus.Gorąco polecam Exclamation Exclamation Exclamation
Mam nadzieję,że za parę lat też będę mógł tak pozytywnie się wypowiedzieć Surprised
Rzyczę wszystkim posiadaczom "m" dużo radości z pokonywania kolejnych kilometrów. Very Happy
Powrót do góry
yoshii

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): BRZEG
Posiadane auto: MAZDA 6 DIESEL 136PS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Relaksujacy temat.


Witam wszystkich Moja przygoda z mazdą rozpoczeła sie od modelu E-2200 zwykły bus ale nigdy mnie nie rozczarował . Przejechanem nim ponad 400 tys kopcił brał olej ale nigdy nie stanął. Miałem potem inne auta Vito,T-4 itp lecz to już nie było to. Auta te może były wygodniejsze ale awaryjne.Od tamtego czasu jeżdze tylko mazdą mialem prawie wszystkie modele w tej chwili jeżdze mazda 6 i jetem chyba skazany na tą markę Laughing
Powrót do góry
Madzia6

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Mazda 6, kombi, 1,9, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Wrz 2011, 08:54
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Relaksujacy temat.


Witam, też jestem bardzo zadowolona ze swojej Mazdeczki 6. Ostatnio jednak coś mnie rozczarowuje. Pękła sprężyna w rolecie bagażnika Sad no i do paray (zawsze się coś dzieje parami) przy konkretnej redukcji i dociśnięciu gazu zaczęła mi strasznie kopcić. Nie zawsze co prawda le kiedy się to stało pierwszy raz, spojrzałam w lusterko i nie widziałam auta które właśnie wyprzedziłam. Zmartwiło mnie to bo nic takiego do tej pory się nie działo. Tankuje olej na dobrych stacjach. Byłam u mechanika ale nic nie stwierdził. Proszę o wymianę swoich doświadczeń, być może komuś też się to przydarzyło. Pozdrawiam wszystkich MAZDOWICZÓW Very Happy
Powrót do góry
artcor

Czytelnik



Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bournemouth
Posiadane auto: Mazda 6 Estate 2.0 Diesel (136)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Cze 2012, 21:06
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Relaksujacy temat.


Ja sie nie chce czepiac ale mazda chyba nie ma 1.9 diesli?
A z tym kopceniem, moze zalacza ci sie czyszczenie filtra DPF i stad to kopcenie, wtedy czarna chmura z tylu to naturalny objaw, poki zdaza sie to tylko od czasu do czasu i nie jest to siwy/blekitny/bialy dym ja bym sie nie martwil.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Cze 2012, 21:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Oceń swoje auto

17) zegar »

Mazda6

49 900

2014r.

202 800 km

lubelskie

Mazda2

18 490

2011r.

230 081 km

pomorskie

MazdaCX-3

56 800

2018r.

156 000 km

małopolskie

MazdaCX-3

66 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

MazdaCX-3

69 900

2016r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System