Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) Problem z uruchomieniem samochodu MAZDA 6 2,3



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EDGE51

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złotów
Posiadane auto: Mazda 6 2003 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Kwi 2020, 23:45
Temat postu:

Problem z uruchomieniem samochodu MAZDA 6 2,3


Witam mam problem z uruchomieniem silnika w mojej Mazdzie 6 z roku 2003 z silnikiem 2.3 166 KM. Po powrocie z urlopu jakieś 1050 km samochód zaparkowałem na parkingu przestał całą noc, a następnego dnia chciałem pojechać na zakupy ale ni z tego ni z owego samochód po około 2 km zgasł w trakcie jazdy i nie chciał zapalić. Muszę zaznaczyć że przed urlopem ani w jego trakcie nie było z nim najmniejszych problemów. Samochód we wrześniu 2019 przeszedł kapitalny remont silnika z powodu obrócenia się panewek, po czym zrobiłem nim około 2000-2500 km i zrobiłem wymianę oleju u mechanika który owy remont przeprowadził.
Problem polega na tym że samochód kręci, "krztusi się"- tak jak by odpalał na sekundę, i dalej nic, kręci, kręci i kręci.
Po wykręceniu świec okazało się że jest tylko jeden "strzał" iskry i potem nic. Wymieniłem samodzielnie świece, kable wysokiego napięcia oraz moduł zapłonu, ale nic to nie pomogło. Próbowałem odpalania w "trybie awaryjnym" i jedyne co się zmienia to to że tylko kręci, nie ma momentu że się "krztusi". Auto stoi u mechanika od około miesiąca, twierdzi że wszystkie czujniki są ok. Szuka przyczyny ale już powoli zaczyna brakować mu pomysłów. Samochód przeszedł kapitalny remont silnika u tego samego fachowca, więc nijako to auto zna. Auto posiadam nie cały rok, ponieważ kupiłem je na koniec czerwca 2019. Miał ktoś może z Was taki problem ? Co pomogło ? Co może być przyczyną ? Jestem już naprawdę zdesperowany i mogę w ostateczności nawet zapłacić za informacje która pomoże uruchomić silnik mojej "Madzi".
Powrót do góry
EDGE51

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złotów
Posiadane auto: Mazda 6 2003 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Cze 2020, 19:59
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Problem z uruchomieniem samochodu MAZDA 6 2,3


Po wymianie komputera problem nie znikł natomiast, problemem okazała się wiązka pod maską, jeden z kabli nie wytrzymał próby czasu, niestety nie wiem dokładnie który. Samochód odpala , jeździ, wszysyko wróciło do normy jak z przed awarii. Temat do zamknięcia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

Mazda3

49 900

2015r.

116 606 km

łódzkie

Mazda2

33 000

2015r.

195 500 km

wielkopolskie

Mazda6

42 700

2014r.

218 000 km

mazowieckie

Mazda6

18 990

2008r.

163 000 km

wielkopolskie

Mazda5

16 990

2007r.

242 913 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System