Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda MPV ) tuleje wahacza - problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda MPV ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
johnykij

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mazda MPV 3.0 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lis 2016, 13:02
Temat postu:

tuleje wahacza - problem


Koledzy pomózcie, mam problem z wymiana tulei na wahaczu przednim w mojej MPV. Zaczelo sie od stukow przy ruszaniu i hamowaniu oraz podczas jazdy po wybojach - po ogledzinach zawieszenia z kanalu diagnoza padla na wybita tuleje tylna przedniego lewego wahacza (wahacz chodzil do przodu i tylu z jakies pol centymetra). Mimo, ze jestem amatorem, przy samochodach grzebie od kilku lat, mam prase, tuleje juz wymienialem w innych markach, wiec w piatek wzialem sie do roboty - nie zalowalem WD40, opukalem sruby mlotkiem, jeszcze raz WD40 (w miedzyczasie grzebalem przy swoim UAZ-ie) i wzialem sie za odkrecanie, nakretka sruby pionowej poszla elegancko, trzy sruby tez jak tez sruba tulei poziomej i sworznia. Jedyny problem byl z wyjeciem sworznia, ale tez jakos poszlo. Wyjalem wahacz i tu zdziwienie - okazuje sie, ze sruba pionowa trzymajaca tylna tuleje ma mniejsza srednice niz ta tuleja. Nie moglem w to uwierzyc - rozebralem specjalnie prawa strone, bo myslalem, ze moze ktos tu cos przydrutowal, ale z prawej jest tak samo. Wychodzi na to, ze ta sruba (z nakretka -chyba 17, nie pamietam w tej chwili) trzyma wahach tylko gora- dol, zas jego przesunieciom do przodu i ew. na boki zapobiegac ma okragle gniazdo (na dole przykrecone na 3 sruby a na gorze przyspawane). Problem w tym, ze u mnie te gniazda sa wyrobione - na boki luzu nie ma, ale przod - tyl luz z 5mm. Co z tym zrobic, czy te gniazda mozna gdzies kupic, czy ew. naspawac w nich (ew. na tulejach) jakas tulejke, zeby zniwelowac luz a moze jest tam jakis myk, jakies zabezpieczenie czy cos. Bardzo prosze o rade, bo samochod stoi od kilku dni i nie bardzo wiem co z nim zrobic. Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda MPV ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda MPV »

Opinie o samochodach Mazda MPV - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda MPV ) Porady, problemy techniczne

17) Zakup »

MazdaCX-3

74 997

2017r.

119 000 km

pomorskie

Mazda3

44 990

2015r.

169 000 km

śląskie

MazdaCX-5

48 999

2013r.

201 000 km

pomorskie

MazdaCX-3

77 900

2018r.

89 000 km

śląskie

Mazda6

49 900

2013r.

199 107 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System