Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 626 ) malo mocy, pluje olejem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 626 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelos666

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pulawy
Posiadane auto: mazda 626 2.0 ditd 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2016, 23:38
Temat postu:

malo mocy, pluje olejem


Witam, mam problem z moja mazda 626 2.0 ditd 101 km 1999 rok .Przeszukalem juz wiele forum i jest wiele podobnych tematow, ale nikt nie ma takiego problemu jak ja. Mianowicie, auto normalnie odpala, pracuje rowno nie dlawi sie itd. Robie caly czas po 5000 km miesięcznie, przewaznie trasy, aktualnie mieszkam w albstadt w niemczech i podróżuje między panstwami . Mazda pali malo -+ 5l na trasie. Auto ma malo mocy od jakiegos czasu tj. Od jakis 4 miesiecy, turbo czuje dopiero od 3000 obrotów, a gdy podjezdzam pod wieksza gore to musze trzymac ja na 2 biegu i po 4 tys. Obrotow nawet jak zimna, az mi jej szkoda. Gdy na trasie od 120 wzwyz chce przyspiesZyć to do 170 nie ma problemu, lecz od 90 do 120 to bardzo dlugo, a przy malym wzniesieniu na autostradzie na 5 biegu to w ogole od 90 nie idzie , musze zredukowac do 4 i cisnac zeby znow do tych 120 zeby dalej juz na spokojnie na piątce. Sprzeglo mam juz troche zurzyte ale dziala prawidlowo tylko nisko bierze . Drugi problem to z grubego przewodu odchodzacego od (glowicy, bloku ?) Pluje olejem , wyglada jakby jakas uszczelke wydmuchalo i caly aku i ta strona komory jest w olejowej sadzy, chociaz oleju nie ubywa . Byl jeszcze problem z wyciekiem plynu chlodnicy i wyskakiwal blad, ale uzupelnilem i z tym juz problemu nie ma. Teraz nie wiem za co sie zlapac, a zapomnialem dodac, ze przy 4 tys. Obrotow widze w lusterku wstecznym czarny dym, ale gdy jechalem za moja mazda i kazalem Zonie przrz chwile jachac na wyższych obrotach to byl dym jak ze starego diesla ( jakby naturalne? )ale bez tragedii. Takie objawy, jak byly gdzies takie same to przrpraszam, ale prosze o odpowiedź . Pozdrawiam Pawel
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 00:21
Temat postu:

Re: ( Mazda 626 ) malo mocy, pluje olejem


Nikt nie wytłumaczy ot tak co może być uszkodzone,można by wymienić cały osprzęt silnika od a do z.Układ paliwowy począwszy od zbiornia paliwa.Może to być drobna usterka jak i kilka usterek,wadliwych elementów.Zrób diagnostyke,napisz jakie błedy sie ponownie pojawiają,wówczas można obszar zdecydowanie zmniejszyć gdzie szukać przyczyny.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
pawelos666

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pulawy
Posiadane auto: mazda 626 2.0 ditd 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 22:34
Temat postu:

Re: ( Mazda 626 ) malo mocy, pluje olejem


No gdzies z tym na pewno podskocze ale dopiero jak bede w pl. Tu nie sa zbyt dobrzy mechanicy, a przynajmniej nie na takie stare auta, dla nich to od razu na zlom i nowy... A moze chociaz z tym pluciem oleju, bo to mi najbardziej przeszkadza, filtr powietrza brudny jakby byl troche w oleju, po wymianie jakby odzyla ale raptem na 100 km . Dzieki, za poprzednia odpowiedz kolego :)
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 00:03
Temat postu:

Re: ( Mazda 626 ) malo mocy, pluje olejem


W niemczech znajdziesz też dobrego mechanika,trzeba szukać,jak w Polsce Idea ,co do "plucia"oleju,sprawdz odpowietrzenie skrzyni korbowej.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
pawelos666

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pulawy
Posiadane auto: mazda 626 2.0 ditd 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 23:15
Temat postu:

Re: ( Mazda 626 ) malo mocy, pluje olejem


Nie bardzo wiem gdzie tego szukać, chociaż całkiem laikiem nie jestem, w niedziele posiedze dłuższą chwilę przy mojej dziuni i zobacze, co mogę sam posprawdzam itd. Dam znac co i jak... znaleźć sie pewnie da tylko to i czas i pieniądze na każdego który zerknie i powie' nie wiadomo, ale za sprawdzenie 100 euro poprosze' :p no nic dzięki za zainteresowanie, jak już znajdę ( bądź mechanik znajdzie ) problem i go rozwiążemy to napisze, może ktoś bedzie miał podobny problem . Pozdrawiam Pawel
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 23:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 626 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 626 »

Opinie o samochodach Mazda 626 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 626 ) Porady, problemy techniczne


Mazda2

48 990

2016r.

57 000 km

śląskie

Mazda2

16 900

2009r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

Mazda3

46 800

2017r.

190 000 km

małopolskie

MazdaCX-5

53 900

2013r.

168 740 km

mazowieckie

Mazda5

17 499

2007r.

239 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System