Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) ``Silne drgania silnika podczas uruchamiania``



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarekm0180

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): LEEDS,UK
Posiadane auto: MAZDA 6 HATCHBACK 2.2 TD 163KM 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2015, 18:45
Temat postu:

``Silne drgania silnika podczas uruchamiania``


Witam od tygodnia jestem posiadaczem auta MAZDA 6 Hatchback 2.2 TD 163KM 2010 rok produkcji. Dzis po raz drugi zaniepokoiła mnie dziwna sytuacja wróciłem z pracy zgasiłem silnik i za chwilę ponownie chciałem go uruchomić po przekreceniu kluczyka pojawiły się bardzo silne wstrząsy praktycznie całe auto wpadło w te wsztrząsy silnik nie zapalił spróbowałem ponownie i to samo, dopiero za 4-tym czy 5-tym razem silnik zapalił ale musiałem troche przygazować. Po tym incydencie jak narazie odpala normalnie ale identyczną sytuację miałem wczoraj silnik zapalił przy trzeciej próbie uruchomienia.Co jeszcze ważne dodam że zaobserwowałem to tylko przy ciepłym silniku nic podobnego nie występuje podczas kilkugodzinnego bezruchu. Co moze być przyczyną takiego zjawiska dodatkowo zauważyłem dziwne odgłosy z przodu silnika tak jakby coś stukało albo ocierało słyszalne przy pracy nsilnika na wolnych obrotach podczas jazdy nic nie słyszę po za normalną pracą silnika. Czytałem na rónych forach że to najprawdopodobniej rolka od alternatora a dokładnie jakieś sprzegiełko w niej po prostu wysiada,dzwięk jest nie ustannie ten sam w tym samym rytmie nic sie nie zmienia.I coś słabo kreci mi rozrusznik czy powodem tego moze być stary wysłużony akumulator nie wyglda na to aby ktokolwiek go wymieniał.


Korekta panowie tak to jest posłużyć się kobietą ten dziwny dźwięk stukania czy jak to tam nazwać dochodzi nie z przedniej części silnika a z tylniej od strony podszybia i slyszalny jest w górnej części silnika ten dźwięk słychać także podczas gaszenia silnika. Czy ktoś może mi powiedziec co to może być. Czy ktoś zna ten temat i może już się z tym spotkał? Proszę o pomoc.
Powrót do góry
ryba240266

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyśląsk
Posiadane auto: mazda 6 gh
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Maj 2018, 19:32
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) ``Silne drgania silnika podczas uruchamiania``


Witam przeczytałem post w sprawie mazdy i mam podobne objawy chciałem zapytać czy problem został rozwiązany
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

Mazda5

17 900

2009r.

212 980 km

śląskie

MazdaCX-3

66 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

MazdaCX-3

72 900

2019r.

162 000 km

mazowieckie

Mazda3

20 990

2009r.

173 000 km

wielkopolskie

MazdaCX-3

67 300

2017r.

76 113 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System