Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Lip 2008, 16:55
Temat postu:

Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Witam,
jestem nowy w temacie i chciałem się zapytać gdzie najlepiej ubezpieczyć furkę ciągniętą ze stanów? Może macie już jakieś doświadczenia w tym temacie?
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lip 2008, 00:00
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


No proszę poradzcie mi coś? Nikt nie ma doświadczenia z ubezpieczalniami. Plizzzz
Powrót do góry
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Pią 25 Lip 2008, 20:02
Temat postu:

Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa


Hej. Sprawdż ceny w tej kolejności: AXA. Link4,MTU,Generali,Alianz. Pisze w tej kolejności bo każda firma ma swoje warunki jedne lepsze inne gorsze. Musisz się uzbroić w cierpliwość i podzwonić.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2008, 13:33
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Ja co roku jak mam ubezpieczać samochody to dzwonię do wszystkich towarzystw. I Tobie też radzę tak zrobić. To że auto jest z USA nie ma znaczenia, liczy się pojemność, wiek, wyposażenie, wartość itd. dzwoń po wszystkich i nie słuchaj opinii typu "tu jest najtaniej". Wszystko zależy od wielu czynników i raz u jednego ubezpieczyciela jest taniej a raz u drugiego.
Aha i jeśli bierzesz AC to zastanów się czy warto oszczędzać. W razie wypłaty odszkodowania w wielu towarzystwach są straszne problemy. Z własnego doświadczenia odradzam Wartę. Żeby od nich dostać sensowne odszkodowanie to trzeba ich pozwać do sądu. Już dwa razy z nimi walczyłem. Podobno też w LINK 4 nie jest z tym zbyt kolorowo.
Ja na dwóch samochodach mam pełne pakiety i te zawsze ubezpieczam w PZU. W trzecim mam samo OC więc zawsze szukam gdzie najtaniej.
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2008, 15:45
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


A z tym Link4 to co masz na myśli? Słyszałeś od kogoś czy jak to było?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Lip 2008, 15:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2008, 22:37
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Napisałem "podobno" ponieważ to nie ja miałem problemy tylko mój kumpel. Mianowicie miał stłuczkę ze swojej winy. Jego samochód to Nissan Maxima wersja USA. Rzeczoznawca zrobił oględziny i po jakimś czasie dostał wycenę i proponowane odszkodowanie za które nie starczyłoby nawet na połowę naprawy, odwoływał się pisał podania że to wersja z USA i części są dużo droższe to dostał odpowiedź ze w ich katalogu nie figuruje taka wersja i proponują odszkodowanie do standardowej wersji europejskiej. I tak trwało to ponad pół roku. Oczywiście samochód naprawił z własnej kieszeni. Dołożyli mu jeszcze parę zł ale prawie połowę musiał wybulić sam.
Nie piszę dokładnych kwot bo poprostu ich nie pamiętam i nie chciałbym czegoś pokręcić.
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2008, 09:38
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Ale jak to mu powiedzieli że nie mają tej wersji w katalogu? Przecież gdyby tak było to by nie mogli ubezpieczyć takiego samochodu, najpierw chyba musieli by go dodać. Tak mi się przynajmniej wydaje. No bo na jakiej podstawie wyliczyli by składkę AC?
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2008, 11:39
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Może na podstawie wersji europejskiej. Jak już pisałem nie znam aż takich szczegółów bo tą historię znam tylko z opowieści kumpla.
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2008, 14:45
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Nie no to jest raczej niemożliwe żeby wyliczali mu składkę na wersji europejskiej bo to się tak nie da. Wiadomo że wersje amerykańskie mają inne koszty jeżeli chodzi o części, całą eksploatację, pojemność silnika itp.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 29 Lip 2008, 20:27
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Naprawdę nie wiem jak to dokładnie było a nie mogę się go zapytać bo teraz siedzi na Florydzie. Wiem tylko to co opisałem reszta to już domysły.
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2008, 10:59
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Tak mnie to zaintrygowało że zadzwoniłem do nich i powiedzieli że na podstawie odpowiednich dokumentów dodają dany samochód do bazy danych. Inaczej tak jak mówiłem nie mogli by mu wyliczyć składki. Twój kolega coś naściemniałRazz
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2008, 11:46
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Raczej wątpliwe żeby ściemniał.
Wiesz w teorii wszystko wygląda kolorowo a w praktyce Tow. ubezpieczeniowe odwalają takie absurdalne rzeczy że się w głowie nie mieści.
Gdy ja po dzwonie w styczniu zeszłego roku przedstawiłem fakturę za holowanie to mi odpisała że holowanie nie jest normalnym następstwem szkody. Nawet jeszcze gdzieś mam te wszystkie pisma. W samochodzie z 1999r. gdzie uszkodzone były dwie lampy, zderzak, maska i błotnik orzekli kasację. To też normalne? A i bym zapomniał że przy szkodzie całkowitej zapropnowali mi odszkodowanie w wysokości 3000zł.
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2008, 14:20
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


A w jakim TOW to było?
A co do poprzedniej sprawy to jestem pewien że to co Ci powiedział to była jakaś ściema. Jak mi nie wierzysz że taka rzecz jest niemożliwa to sam sobie do nich zadzwońRazz Zresztą to tak jak by Ci powiedział że ma np. Mustanga a oni mu wyliczyli na Malucha. To jest niemożliwe.
Zresztą wystarczyło sięgnąć do warunków ubezpieczenia. To jest podstawa przy rozwiązywaniu wszystkich wątpliwości.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 30 Lip 2008, 16:04
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


Warta...
a zadzwoń do Warty i zapytaj się czy w razie szkody zwracają koszty holowania uszkodzonego pojazdu? Jak myślisz, powiedzą że nie?
A ja nie mam powodów żeby mu nie wierzyć. Po co miałby mi wciskać jakieś ściemy.
A z resztą to nie ważne i nie ma sensu wzajemnie się przekonywać. Jak wróci to z ciekawości z nim pogadam jak to dokładnie było.
Powrót do góry
pipek

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Lip 2008, 16:06
Temat postu:

Re: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Gdzie ubezpieczyć samochód ściągnięty z USa?


To jak się z nim spotkasz to daj znać. Ja z nimi rozmawiałem i im wierzę bo uważam że to jest porządna firma. Moja znajoma ma u nich ubezpieczony samochód i nie było z nimi żadnych problemów. Więc byłem zdziwiony tym co napisałeś.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( OFF TOPIC - czyli prawie na kazdy temat ) Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...


Mazda3

21 400

2009r.

173 000 km

wielkopolskie

Mazda3

44 990

2015r.

169 000 km

śląskie

MazdaCX-3

71 999

2017r.

119 000 km

pomorskie

MazdaCX-5

48 999

2013r.

201 000 km

pomorskie

MazdaTribute

17 900

2006r.

211 548 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System