Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 626 ) Zapalił się check oraz nie działa tempomat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 626 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mar-ian

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Mazda 626 2.0B 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 13:36
Temat postu:

Zapalił się check oraz nie działa tempomat


Witam zacznę temat od przypomnienia mojego modelu: Mazda 626 po lifcie GF poj. 2.0B 115KM rocznik 2001 model z białymi zegarami. Mój problem to taj jak w temacie: auto posiadam od ok. 2lat model znam dużo dłużej i czekałem na okazję aż go kupię, no ale do konkretów prawie 2 lata z autem nie było problemu aż pewnego razu zapiliła się kontrolka "check" moje pierwsze myśli to pewnie problem z katalizatorem uboga mieszanka itd. bo wiem że te Mazdy bywają kapryśne ale NIE. Po podłączeniu pod komputer u znajomego elektryka zczytaliśmy błąd: czujnika VSS (chyba nr. 500) umówiłem na naprawę ale auto wstawiłe dopiero po tygodniu bo jeszcze go potrzebowałem i w okresie tego tygodnia kontrolka "check" cały czas się paliła (oczywiście licznik kilometrów, prędkościomerz i obrotomierz działa jak należy) i zauważyłem także, że nie działa mi tempomat zapewne nie działał juz od samego początku gdy zapaliła się kontrolka "check". Auto wstawiłe do elektryka i zaczeły się poszukiwania: jako pierwszy pod lupę poszedł czujnik prędkości na skrzyni biegów, którego w tym modelu po lifcie nie ma ale o tym wiedzieliśmy hahah, nastepnie połaczenie miedzy licznikiem a kompem auta wg. elektryka jest OK. To co znalazł to problem z taką małą puszką modułem od tempomatu tak twierdzi. Zdjęcia tego modułu sterownika poniżej

NIE WIEM JAK DOŁĄCZYĆ FOTY (MOŻECIE POMÓC)

Muszę zdobyć taki sterownik, czy ważne jest aby miał te same kodyfikacje na naklejce czy wystarczy, że będzie od auta takiego samego jak moje?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 626 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 626 »

Opinie o samochodach Mazda 626 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 626 ) Porady, problemy techniczne


MazdaCX-3

72 900

2019r.

162 000 km

mazowieckie

Mazda5

16 900

2008r.

211 000 km

wielkopolskie

Mazda3

18 700

2011r.

264 000 km

mazowieckie

Mazda6

84 900

2017r.

82 000 km

śląskie

MazdaCX-5

44 900

2012r.

260 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System