Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) Znikający Olej - mazda 6 2.3 166KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snipo

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Mazda 6 2.3 166KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 09:04
Temat postu:

Znikający Olej - mazda 6 2.3 166KM


Witam
Na wstępie powiem że zanim napisalem tego posta to poszukałem troszkę na forum tematu io oleju i jak jest ich kilka to zaden nie jest nawet zblizony do tego co dzieje się u mnie.

Prawdopodobnie wpakowalem sie strasznie bo auto zakupiłem tydzień temu.
Przy chęci wymiany filtrów sprawdzilem stan oleju i okazalo się iż bagnet jest kompletnie suchy. Dolalem wiec oleju (castrol edge 5w30) i okazalo się że brakuje 1.7l. w specyfikacji mojego auta wyczytalem ze do silnika razem z wymiana filtra wchodzi 3.5 litra co pokazuje skale problemu bo brakowalo polowę stanu.

Dolalem więc oleju na maxa żeby miec pewien obraz ile go ubywa.
No i po doladnie 200 km które zrobilem w zasadzie od razu sprawdzilem stan.

Oleju brakowało aż 1.25 litra !!!
Dodatkowo tknęło mnie żeby sprawdzić tzw przedmuch w silniku wiec na zimym silniku odkręciłem korek wlewu oleju i odpalilem auto.
Okazuje się że strasznie tam wieje jakbym podłączył odkurzacz na dmuchanie. Nie wydaje mi się żeby to bylo normalnie.

Dodatkowo powiem że auto nie wydaje się kopcic chociaz przy tych mrozach ocena jest utrudniona ale nie ma mowy o niebieskim dymie który by się wydobywał przy spalaniu takiej ilosci oleju. Auto tez ma sporo mocy i ladnie się kręci, pracuje równo. a wycieku nigdzie nie zauważyłem.
Sam nie wiem co juz mysleć, tym bardziej ze auto (teoretycznie pomimo książki serwisowej wyglądającej na orginalną) ma 109 000 przebiegu i jest z 2002 roku. (przyjechala z niemiec)

Ale nawet jak by byly walniete uszczelniacze pierscienie i gdzies wyczytalem ze moze chodzic o bóg wie jakie podkladki pod wtryskami (moze dotyczyc diesla) to nie tlumaczy to az takiego zuzycia oleju.
Ma ktoś jakiś pomysł.

dodam ze dzis sie chce umowic do aso ktore pewnie zje moją wypłate ... ale nie chce zeby nawciskali mi kitu stąd piszę do Was

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
dj_jareq

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.3 Sport, 2005, sedan
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 14:12
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Znikający Olej - mazda 6 2.3 166KM


Kolego ja mam taki sam stan rzeczy. Co jakiś czas dolewam nieco oleju, ale w obecnie mam już na liczniku prawie 120 tys mil czyli ok. 193 tys. km. Nie odczuwam żadnych spadków mocy, przyspieszania itp. Dodam tylko, że do mojej madzi wchodzi 4,5 l oleju (aktualnie mam wlany Castrol Magnatec 5W-30), więc może dlatego przy kolejnym pomiarze brakowało Ci aż tyle. A że bagnet był suchy za pierwszym razem... widocznie poprzedni właściciel nie przejmował się tym tak bardzo. Jest jeszcze inna opcja -- może masz "przekręcony przebieg"? Skoro auto jest z 2002 r. a ma przejechane nieco ponad 100 tys. cos mi tu nie gra. Moje jest z 2005 i ma prawie 2 razy tyle. Może owe nieszczelności są spowodowane znacznym przebiegiem, który w Twoim przypadku może być "ukryty". Spróbuj wlać gęstszy olej, powiedzmy 10W. Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
mazdapolok

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rewa
Posiadane auto: Mazda rx8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2015, 13:17
Temat postu:

olej.


Może przy następnej zmianie spróbuj Shell Helixa 10W40 w nowej technologii Pureplus. Z tego co słyszałem pozwala on zmniejszyć zużycie oleju. Pozdrawiam
Powrót do góry
dzanawrocek84

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw
Posiadane auto: mazda 6 (I) 2.3 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Wrz 2017, 13:28
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Znikający Olej - mazda 6 2.3 166KM


siema , tez mam madzie 2002 w 2.3 i przebieg mam 225 tysi takze wydaje mi sie Twojej odjęli stówke . wszedzie czytam to ze to olejozerny silnik , a skoro nawet silniki ktore nie sa tak okreslane potrafia pozrec 1l /1000 no to uznalem ze spozycie magdy jest normalne . czesto krece ja do 5500-6000 i wtedy potrafi siorbnac takie mocne 350 ml na 500 km . ogolnie co 250 km kontroluje stan rzeczy . ostatnio robilem regeneracje wszystkich zaciskow hamulcowych i wymienilem cale sprzeglo . po prostu trzeba sobie wliczyc w koszta ten olej :) leje orginalny od mazdy 10w40
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

MazdaCX-5

57 900

2015r.

181 249 km

mazowieckie

Mazda3

44 990

2015r.

169 000 km

śląskie

Mazda3

46 800

2017r.

190 000 km

małopolskie

MazdaCX-3

74 997

2017r.

119 000 km

pomorskie

Mazda6

52 900

2013r.

157 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System