Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 323 ) Brak mocy silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil22021990

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mazda 323F 1.5 BA 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 23:48
Temat postu:

Brak mocy silnika


Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Panowie mam problem z moją Mazdą 323F BA 1.5 97r. i byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi go rozwiązać.
A mianowicie samochód nie ma pełnej mocy. Objawia się to tragicznym przyspieszeniem 0-100 w 20s (normalnie te samochody mają około 11s co można zobaczyć na youtube) a prędkość max to tylko 160Km/h. samochód posiada założoną instalacje LPG sekwencyjną. Drugi problem to jest gdy jadę na benzynie to podczas mocniejszego przyciśnięcia gazu nagle przerywa tak na ok 0.5 sek. Ale nie jest to dla mnie duży problem bo rzadko jeżdżę na benzynie. O ile nie ma to związku z 1 problemem. Osiągi na lpg i benzynie są praktycznie takie same co chyba wyklucza winę lpg. Dodam jeszcze że wymieniłem jak narazie kable WN , świece, filtr powietrza. Spalanie jest raczej w normie średnio 10-11L LPG , w trasie 8,5L. Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
dj_jareq

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.3 Sport, 2005, sedan
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 03 Wrz 2011, 19:00
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


Skoro na benzynie i LPG jedzie podobnie to raczej nie wina paliwa... Problemy z przyspieszaniem i prędkością maksymalną mogą być spowodowane zużyciem (tzw. ślizganiem się) sprzęgła. Radziłbym sprawdzić stan tarczy i docisku. Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
kamil22021990

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mazda 323F 1.5 BA 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 12:38
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


zrobiłem taki mały test sprzęgła. Wrzuciłem 4 bieg , obroty silnika 4000 i puściłem szybko sprzęgło - silnik zgasł . Następnie tak samo tylko troszkę wolniej puściłem sprzęgło i jednocześnie mocno dodając gazu samochód ruszył, miałem wrażenie jak by na około mniej niż 1 sek sprzęgło się ślizgało , ale w tym czasie obroty szybko spadały i silnik zgasł. Bardzo zaśmierdziało sprzęgłem. Czy ten poślizg na te 1 sek przy takim ekstremalnym dla sprzęgła teście oznacza uszkodzone sprzęgło ?? Sad
Powrót do góry
dj_jareq

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.3 Sport, 2005, sedan
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


Nie, ten test nie dowodzi zużycia sprzęgła...ale też mu nie zaprzecza. Cięzko jest stwierdzić czy sprzęgło się ślizga próbując ruszyć z "czwórki". Ale opisywany przez ciebie problem z przyspieszaniem i osiąganiem prędkości maksymalnej wskazuje na to. Już spotkałem się z takim przypadkiem. Wiem, że oględziny sprzęgła wiążą się ze zdjęciem skrzyni i że to czynność czasochłonna, ale to chyba jedyny sposób, żeby stwierdzić w jakim stanie jest sprzęgło Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
Yelooonx

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: 626 2.0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 02:36
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


jeśli sprzęgło jest na wykończeniu to daje o sobie znać i nie jest potrzebne ściąganie skrzyni (no chyba że chcesz sprawdzić rzeczywisty stan tarczy, docisku, łożyska...). Prawidłowy test sprzęgła wygląda w ten sposób:
1. zaciągasz ręczny na maxa
2. wrzucasz 3 bieg
3. puszczasz powoli sprzęgło.
silnik oczywiście powinien się zdusić i zgasnąć. sprzęgło powinno chytać najlepiej w środku, ew. bliżej dołu, jeśli chyta u góry to tarcza powoli się kończy (jak i docisk). jeśli silnik w ogóle nie zgaśnie to sprawa jest jasna- sprzęgło- wymiana. Tyle że szarpanie nie koniecznie wiąże się ze sprzęgłem. co najwyżej motor może sie ślizgać na wyższych obrotach i to tyle. Wymieniłeś świece i przewody- ok. Szkoda tylko że każdy zapomina o kopułce i palcu rozdzielacza. Wypnij przewody, zdejmij kopułke i sprawdź w jakim jest stanie. Tyle jeśli chodzi o zapłon. Poza tym- wydech, zapchany katalizator. Ew. zawór EGR.
_________________
"Długie proste dla szybkich samochodów, ciasne zakręty dla szybkich kierowców..."
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 05 Wrz 2011, 02:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kamil22021990

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mazda 323F 1.5 BA 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 05:39
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


Przy takim teście sprzęgła jak podałeś to silnik zdecydowanie zgasł (gdy nie dodawałem gazu do spodu jak przedtem). A sprzęgło bierz gdzieś powyżej połowy , nie jest to tak całkiem wysoko jak w moim poprzednim samochodzie Smile . Po otwarciu kopułki zobaczyłem dużo osadu który przeczyściłem. A z katalizatorem i zaworem EGR jeszcze będę walczył i napisze jakieś wnioski.
Powrót do góry
Yelooonx

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: 626 2.0i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Wrz 2011, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


jak chcesz walczyć z katem? ja swój wybiłem Cool nie miałem czasu aby modyfikować wydech więc po prostu wybiłem wkład. dźwięk jak dźwięk, ale przelot lepszy, rezonansu żadnego nie zauważyłem i jest ok.
_________________
"Długie proste dla szybkich samochodów, ciasne zakręty dla szybkich kierowców..."
Powrót do góry
gadu-gadu
kamil22021990

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mazda 323F 1.5 BA 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Wrz 2011, 00:13
Temat postu:

Re: ( Mazda 323 ) Brak mocy silnika


A więc zrobiłem tak: odłączyłem całkiem katalizator i pojechałem zmierzyć przyspieszenie (z czego sąsiedzi nie byli zadowoleni Mr. Green ) i było 16sek czyli 20 % lepiej , ale wygląda na to że to nie jest to. A co do zaworu EGR przeszukałem fora , ale niestety nie znalazłem żadnej konkretnej informacji jak można go sprawdzić domowym sposobem Sad jedynie co zauważyłem to po odpięciu (6pinowej) wtyczki na obrotach jałowych nie było żadnej różnicy, ta sama sytuacja przy wysokich obrotach. Czy zna ktoś sposób na diagnozę tego zaworu EGR ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 323 »

Opinie o samochodach Mazda 323 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 323 ) Porady, problemy techniczne


Mazda6

49 900

2013r.

199 107 km

śląskie

MazdaCX-30

96 900

2019r.

112 420 km

warmińsko-mazurskie

MazdaCX-5

57 900

2015r.

181 249 km

mazowieckie

Mazda3

25 900

2010r.

159 335 km

łódzkie

MazdaCX-3

66 800

2018r.

133 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System