Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda Premacy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamil2112

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Klepaczew/mazowieckie
Posiadane auto: Mazda Premacy 2.0 diesel 90 KM z 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 23:27
Temat postu:

Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Witam!!!

Mam problem z odpaleniem autka przy większych mrozach (poniżej -5÷-10ºC), ale może opisze całą sytuację od początku: pewnego dnia moja mama pojechała nim do pracy i niestety nie mogła odpalić po całym dniu stania pod pracą na parkingu Sad , kręcił ale nie załapał no i koledzy mojej mamy podsunęli pomysł że to pewnie zamarzł olej napędowy więc kupiliśmy specyfik co się dolewa i niestety ząg ponieważ znów taka sama sytuacja więc doszliśmy do wniosku że to świece żarowe i fakt wszystkie były popalone bo były sprawdzane na krótko i żadna nawet nie próbowała zadziałać, przy kupnie nowych świec kupiliśmy jeszcze filtr paliwa w razie na wypadek jeżeli to na filtrze nie przepuszcza ropy, zostało wszystko wymienione i znów problem powstał ten sam, więc nie zastanawiając się zaprowadziliśmy do mechanika ten sprawdził napięcie na świecach żarowych twierdząc że jeżeli będzie złe napięcie mogą do nie odpowiedniej temp. podgrzewać i stwierdził że jest wszystko w porządku i się zastanawiał nad tym że prawdopodobnie pada pompa ale nie chciał jej zaczepiać tylko kazał jechać do mechanika specjalizującym się w pompach

a jeszcze dodam że gdy nie odpali to w garażu włączam farelkę przed samochodem i 1,5÷2 godzinki zachodzę przekręcam kluczyk podgrzewam świece i trach pali, a wiem że przy dużych mrozach powinno się kilka krotnie podgrzewać świece i tak czynimy ale wraz nie odpala

Proszę o jakąś radę może ktoś miał podobną sytuacje i wie co z tym fantem zrobić

wielkie dzięki pozdro
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 13:10
Temat postu:

Re: ( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Może to i pompa, ale ja zrobił bym 2 rzeczy: upewnił bym się na 120% czy grzeją świece, bo to różnie może być i do paliwa wlał bym specyfiku pochłaniającego wodę, a wtedy auto przepalić. Dawniej jak zbliżała się zima, a było mało paliwa w zbiorniku, lało się denaturat w celu odwodnienia układu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kamil2112

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Klepaczew/mazowieckie
Posiadane auto: Mazda Premacy 2.0 diesel 90 KM z 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 10:50
Temat postu:

Re: ( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Witam!!!

Jak wcześniej pisałem zostały wymienione świece żarowe i przez mechanika sprawdzone, a do paliwa też jest dolany ten specyfik.

Tak się nad tym zastanawiałem i stwierdziłem że mechanicy nie maja racji co do pompy, że to ona pada, ponieważ gdy się rozgrzeje samochód to chodzi i można gasić a odpali (tyle że musi być ciepły), a przecież przy rozgrzaniu metal się rozszerza, to by miał problem w tedy z paleniem ponieważ by miał problem z zassaniem paliwa i w ogóle by nie chodził jak jest ciepły

Ale niestety jest kolejny objaw, przy odpaleniu centralny zamek zamyka wszystkie drzwi, czyli to może być wina centralnego, bo może być połączony z pompą i podczas gdy pada centralny to odcina dopływ paliwa do pompy, a może jakieś zwarcie na centralnym się zrobiło i dlatego tak się dzieje

jak myślcie może być to jakiś objaw proszę od podpowiedź
z góry dzięki i pozdro
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pią 17 Gru 2010, 11:36
Temat postu:

Re: ( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Odnośnie specyfików, to na moją wiedzę są 2 rodzaje, jeden który zapobiega wydzielaniu parafiny w niższych temperaturach i drugi, przeważnie oparty na alkoholu to "odwadniacz". Odnośnie centralnego zamka to może być sygnał, że immobilajzer coś szwankuje i on rzeczywiście w dieslach odcina dopływ paliwa, ale to już usterka której na odległość nie da się rozwiązać. Odnośnie świec, to dlatego tak napisałem, że mechanik mógł sprawdzać na względnie ciepłym silniku, a sterowniki powiązane są bardzo często z czujnikiem temperatury i na zimnie mogą wystąpić kłopoty z grzaniem.
Pozdrawiam
Dodano a nie wypadł Ci kluczyk na posadzkę?. Jeżeli wypadł to spróbuj zapasowym.
Powrót do góry
zippo

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chorzów
Posiadane auto: mazda MPV 2.0 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 08:08
Temat postu:

nie zapala


a nie pomyślałeś że po prostu masz paliwo do d...
_________________
zippo
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 08:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kamil2112

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Klepaczew/mazowieckie
Posiadane auto: Mazda Premacy 2.0 diesel 90 KM z 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 18:38
Temat postu:

Re: ( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Witam!!!

Eureka!!! hehe doszliśmy że to czujnik filtra powietrza, ponieważ tak się zastanawialiśmy z ojcem, gdy farelkę podkładaliśmy pod spód na środku autka to nie palił, a gdy farelka stała z przodu ale od strony kierowcy to zapalał więc zaczęliśmy patrzeć czujniki wszystkie po tej stronie i okazało się, że gdy suszarką ogrzaliśmy czujnik filtra powietrza to za raz odpalił. Very Happy

Tylko tak się zastanawiamy, czy to jakiś błąd na komputerze wyskoczył, czy może czujnik pada? Proszę o opinię!!!

Wielkie dzięki za podpowiedzi i mam nadzieję że ten temat komuś pomoże w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam!!!
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 21:22
Temat postu:

Re: ( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Przynajmniej w tych samochodach z którymi ja mam do czynienia, odłącza się akumulator n.p. na godzinę i błędy się kasują. Tak możesz spróbować.
A tak z ciekawości, ten czujnik nie daje czasem sygnału do sterownika świec żarowych ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zomar

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Mazda Premacy 2001 2.0 DISEL
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lis 2011, 16:05
Temat postu:

Re: ( Mazda Premacy ) Problem z odpaleniem premacy 2,0 diesel 90 KM z 2000r


Witam.

Mam dokładnie ten sam problem co został opisywany powayżej a dokładnie gdy są chłodniejsze temperatury Premacy nie chce odpalić, jak już odpali i sie nagrzeje lub gdy sa cieplejsze dni to potem nie ma problemów by odpalić za 1x

Zostały wymienione filtr powietrza, paliwa, swiece, oraz dzis sprawdzałem ten czujnik filtru powietrza tzn nagrzewałem go suszarka i nic nie pomogło. Mechanik rozłożył ręce i sam nie był w stanie stwierdzić i naprawić usterki.

Proszę o pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda Premacy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda Premacy »

Opinie o samochodach Mazda Premacy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda Premacy ) Porady, problemy techniczne


Mazda3

49 900

2015r.

116 606 km

łódzkie

Mazda5

36 900

2014r.

169 000 km

małopolskie

MazdaCX-3

56 800

2018r.

156 000 km

małopolskie

MazdaCX-5

53 900

2013r.

168 740 km

mazowieckie

Mazda3

23 900

2009r.

249 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System