Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Daniel88

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Mazda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Paź 2010, 21:22
Temat postu:

Mazda 6 nie odpala


Witam, mam problem... dwa tygodnie temu zapalilem samochod jak zwykle cofnelem 2 m i samochod zgasl... od tego czasu stoi juz w kolejnym warsztacie i zaden "mechanik" nie wie co zrobic... Samochod wogole nie odpala, sprawdzali juz komputer od silnika i niby jest wszystko wporzadku.. Mazda rocznik 2004 diesel 2.0. Czy orientuje sie ktos co moze byc na rzeczy? bardzo prosze o pomoc... mam problem bo nie moge nawet zaciagnac samochodu gdzies dalej bo nie pali... tragedia prosze o pomoc
Powrót do góry
dj_jareq

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.3 Sport, 2005, sedan
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 23 Paź 2010, 09:26
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


Witam. Zakładam ,że akumulator i alternator masz sprawne:) Jeżeli nie to polecam to sprawdzić. Natomiast jeśli to jest w porządku to jedyne co mi przychodzi do głowy to immobiliser. Spotkałem się już z przypadkami "świrowania" immobilisera, ktory w ten sposób uniemożliwiał uruchomienie silnika, pomimo, że wszystko zdawało się działać poprawnie. Wtedy pomagała wizyta u dealera lub ewentualnie innego serwisu zajmującego się elektroniką w samochodzie w celu rozkodowania i ponownego zakodowania immobilisera. Oczywiście trzeba będzie rownież przestroić transponder w kluczyku/pilocie. Pamiętaj, że silniki diesla w Mazdach 6 pochodzą z Forda Mondeo, więc możesz szukać pomocy również tam. Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
comasz

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin/Koło
Posiadane auto: Mazda 6 MZR-CD 2.0 diesel (121 KM)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 00:33
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


Witam,

Zdarzyła mi się podobna sytuacja z moją Mazdą 6 2.0 diesel 2003 r. - cofnąłem z parkingu 2 metry i zgasł. Silnik co prawda kręci, ale nie odpala. No i stoi już 2 tydzień u drugiego mechanika Sad

Sprawdzili na komputerze - nie ma błędów. Do pompy dochodzi paliwo i idzie na wtryski (nawet z wyższym ciśnieniem niż powinno), ale te są zamknięte. Wyciągnęli wtryski i sprawdzili u "pompiarza" - są ok.

Tak więc wygląda na to, że coś odcina zapłon na wtryskach. Też myślałem, że immobiliser, ale powiedzieli mi, że jest jakiś sygnał na "wyjściu", więc to nie to (ale prawdę mówiąc nie znam się na tym więc nie mogę zweryfikować ich tezy)

Nadal obstawiam immobiliser lub jakiś system odcięcia zapłonu (choć mam ten samochód rok, nic nie naciskałem a poprzedni własciciel też nic o takim czymś nie wspominał).

Pytanko - czy immobiliser może "świrować" tylko po stronie samochodu, czy także po stronie kluczyka i wtedy ewentualnie 2 kluczykiem można odpalić?

Znajomy mechanik powiedział, że wie o co chodzi i jest to jakaś mała rzecz, ale nie powie i mówił żebym przyprowadził auto - problem w tym, ze jest on 350 km od miejsca, w którym teraz stoi Madzia, więc może ktoś z forum pomoże nim panowie z warsztatu będą jeszcze miesiąc szukać przyczyn Sad

-----------------------------------------------------------------------------------

Witam ponownie,

Dziś zadzwoniłem do mechanika i powiedzieli mi, że rozrząd przeskoczył o 2 ząbki - także czeka mnie wymiana

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dawidos16205

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): poland

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 09:59
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


Witam moim zdaniem to moduł sie zepsuł to jest wina awari ze nie chce odpalic moja mazda kiedys stała dwa tygodnie i nic tez jedzilem po mechanikach elektrykach i nic i poczytalem na ten tamet w internecie i okzało sie ze to modu tam jest taka rzecz ktora trzeba wylutowac i wstawic nowe mozne zregenrowac to koszt 200 zL pozdrawiam
_________________
dawid
Powrót do góry
Iwona1205

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Eastbourne
Posiadane auto: MAZDA6 2.0 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 21:32
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


comasz napisał:
Witam,

Zdarzyła mi się podobna sytuacja z moją Mazdą 6 2.0 diesel 2003 r. - cofnąłem z parkingu 2 metry i zgasł. Silnik co prawda kręci, ale nie odpala. No i stoi już 2 tydzień u drugiego mechanika Sad

Sprawdzili na komputerze - nie ma błędów. Do pompy dochodzi paliwo i idzie na wtryski (nawet z wyższym ciśnieniem niż powinno), ale te są zamknięte. Wyciągnęli wtryski i sprawdzili u "pompiarza" - są ok.

Tak więc wygląda na to, że coś odcina zapłon na wtryskach. Też myślałem, że immobiliser, ale powiedzieli mi, że jest jakiś sygnał na "wyjściu", więc to nie to (ale prawdę mówiąc nie znam się na tym więc nie mogę zweryfikować ich tezy)

Nadal obstawiam immobiliser lub jakiś system odcięcia zapłonu (choć mam ten samochód rok, nic nie naciskałem a poprzedni własciciel też nic o takim czymś nie wspominał).

Pytanko - czy immobiliser może "świrować" tylko po stronie samochodu, czy także po stronie kluczyka i wtedy ewentualnie 2 kluczykiem można odpalić?

Znajomy mechanik powiedział, że wie o co chodzi i jest to jakaś mała rzecz, ale nie powie i mówił żebym przyprowadził auto - problem w tym, ze jest on 350 km od miejsca, w którym teraz stoi Madzia, więc może ktoś z forum pomoże nim panowie z warsztatu będą jeszcze miesiąc szukać przyczyn Sad

-----------------------------------------------------------------------------------

Witam ponownie,

Dziś zadzwoniłem do mechanika i powiedzieli mi, że rozrząd przeskoczył o 2 ząbki - także czeka mnie wymiana

Pozdrawiam



Hej
Jestem tu nowa.Kupilam madzie6 2.0 diesel TS i mam problem.Chcialam zaparkowc auto,kolo podjechalo na kraweznik a ja nacisnelam nie chcacy pedal gazu na maksa no i auto zgaslo,na desce rozdzielczej zapalila sie kontrolka silnika i auto zgaslo.Pasek przeskoczyl o 1 zabek wiec go wymienili ale auto dalej nie palilo,kiedy odlacze od silnika kabel od sensora rozrzadu auto jezdzi a jak podlacze z powrotem to gasnie.W mazdzie powiedzieli ze to moze byc wina glownego komputera ale nie sa pewni.Twoje zdarzenie jest podobne do mnie czy naprawiles to auto i co tam bylo popsute?
jesli ktos moglby mi pomoc.Ja mieszkam w Anglii no i wszyscy sie dziwia ze dealer mazdy nie co to moze byc na 100%
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 21:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gacekldz

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: MAZDA 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 09:32
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


Na 100 % przeskoczył rozrząd Very Happy
Powrót do góry
makuś

Debiutant



Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Miedzyrzecz
Posiadane auto: mazda 6 2,0 D 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2013, 21:49
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


Witam miałem podobny problem po powrocie z 2 zmiany było oki ale turz po 13 drugiego dnia madzia niechce zapalic silnik 2,0 z 2003 r. niechce zapalic kreci jak szalona i nic co sie okazalo modół wtrysków do wymiany i przeskoczył rozrzad o 1 ząbek po wymianie autko smigało co do kosztów to modół 200 zeta plus nowy napinacz i pasek to jakies 400zeta po niecałych 3 tygodniach sytyłacja sie powtaza madzia rano zapaliła zgasła i dalej nic kreci ale nie odpala dzwonie do mechanika kaze przyprowadzic po ogledzinach napinacz nie trzymał cieknie z napinacz olej częsci sa lekramowane u sprzedawcy wraz z paskiem czas reklamacji 14 dni jak sie odezwa to dam znac pozdrawiam mak mam nadzieje że komus pomogłem Smile
Powrót do góry
Samosh

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słubice
Posiadane auto: MAzda 6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 12:23
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


Witam a wiec mam problem z odpaleniem mazdy problem jest z czujnikiem walka rozrządu po odlaczeniu auto odpala gdy jets podlaczony nie .. auto było podlaczane pod komputer wyskakuje blad teg wlasnie czujnika mchanik powiedział ze może to być klin na kole.. po rozebraniu okazało się ze klin jest w porządku jaka może być inna przyczyna tego..
Powrót do góry
karolmeli

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WĄBRZEŻNO
Posiadane auto: MAZDA6 2.0 DIESEL 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 21:37
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) Mazda 6 nie odpala


witam serdecznie ma ten sam problem i moje auto jest na serwisie mazdy juz drugi tydziem w poniedziałek odbieram mazde i co najlepsze nie wiedza co jest przyczyną.... prawdopodobnie komputer taką otrzymałem odpowiedz.... wieć tylko to mi pozostało lub immobilizer wymienić.... bo tak do tej pory juz wszystkiego próbowałem...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

MazdaTribute

15 900

2004r.

225 780 km

mazowieckie

Mazda3

44 990

2015r.

169 000 km

śląskie

MazdaCX-3

72 900

2019r.

162 000 km

mazowieckie

Mazda5

17 900

2008r.

228 658 km

mazowieckie

Mazda2

19 700

2009r.

127 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System