Mazda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mazda 6 ) stukanie w silniku (metaliczne klikanie)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
volfina

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: mazda6
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 13 Lip 2011, 22:30
Temat postu:

stukanie w silniku (metaliczne klikanie)


witam,
Ostatnio słyszę jakieś głośne stukanie pod maską (jak w starym dieselu- metaliczne klepanie). Nie występuje zawsze ale się pojawia. Słyszałem że mogą to być niewydolne wtryski (lub wtrysk) lub niesprawne popychacze. proszę o poradę.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Buszek89

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 TDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Lip 2011, 12:37
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) stukanie w silniku (metaliczne klikanie)


Witam,

Też miałem ten metaliczne stukanie pod maską. Okazało się że, mam uszkodzony wtrysk (1) na szczęście. Na allegro znalazłem za 300 PLN używany, ale też musisz uważać na sprzedającego. Nie pamiętam od kogo kupiłem bo, dogadałem się po za allegro Smile ale typ ma same części do mazdy. Pozdrawiam i myślę że, pomogłem!
Powrót do góry
volfina

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: mazda6
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Mazda 6 ) stukanie w silniku (metaliczne klikanie)


witam,
okazało się że to klikanie w silniku to faktycznie pierwszy pompowtrysk ale jak zwykle to nie jest takie proste. Otóż, faktycznie na Allegro można kupić wtryski ale okazuje się że wymiana to zupełnie inna bajka. Confused podobno wszystkie wtryski mają swój numer widoczny dopiero po ich wymontowaniu i każdy ma swoje miejsce kolejno od 1 do 4. Jeśli wstawi się wtrysk w nieodpowiednie miejsce to podobno nie odpalę auta (nie wiem czy to powoduje że komputer złapie złe ustawienia i coś się blokuje?) Słyszałem też że po wymianie należy wgrywać do komputera pokładowego nowe ustawienia w układzie wtrysków. Shocked To jest jakiś dramat! A jeśli kupię dokładnie pierwszy wtrysk od takiego samego modelu samochodu to auto odpali? Czy ktoś robił już coś takiego? Proszę o poradę
Powrót do góry
volfina

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: mazda6
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 26 Wrz 2011, 20:00
Temat postu:

wtryski


Witam,

W temacie wtrysków to już opanowałem temat i chciałbym się podzielić wiadomościami. Otóż takie "klikanie" w silniku to nie zawsze jest uszkodzony pompowtrysk. Kupiłem nowy i wymieniłem. Po założeniu okazało się że stukanie nie ustało a wręcz nasiliło się!!! Shocked Myśle sobie - to niemożliwe!!! Evil or Very Mad Więc poszukałem i popytałem. Okazało się że to wyklepana podkładka pod pompowtryskiem. Kupiłem podkładki w serwisie mazdy (bo tylko tam były dostępne) koszt 25 zł za sztukę. Podkładki nie są tanie ale warto zainwestować zanim wydacie dużą kasę na wtryski. Wymieniłem i cisza! Silnik chodzi jak szwajcarski zegarek. Mała rada: zanim kupicie wtryski warto zainwestować w podkładki.( mi został sprawny wtrysk i wydana kasa Sad )Wtryski mocowane są parami 1-2 i 3-4 przez przez dwa dociski dlatego jesli stukanie jest na jednym wtrysku z danej pary to trzeba kupić i wymienić dwie podkładki. Wymieniałem sam - czas koło jednej godziny spokojnej pracy. Po każdym wyjęciu wtrysku wskazana jest wymiana podkładek.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MAZDA Forum Strona Główna -> ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mazda 6 »

Opinie o samochodach Mazda 6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mazda 6 ) Porady, problemy techniczne

10) zegar »

MazdaCX-9

169 900

2021r.

9 324 km

mazowieckie

Mazda6

49 900

2014r.

202 800 km

lubelskie

Mazda2

19 700

2009r.

127 000 km

mazowieckie

Mazda3

44 990

2015r.

169 000 km

śląskie

MazdaCX-5

53 900

2013r.

168 740 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System